Jesteś tutajStrona głownaAktualnościArchiwum aktualnościKonferencja Rybactwa Śródlądowego

Konferencja Rybactwa Śródlądowego

Aktualności

W piątek 27 listopada 2015 r. odbyła się pierwsza edycja Konferencji Rybactwa Śródlądowego wraz z wystawą Rybactwa Śródlądowego w Targach Kielce. Przybyłych gości powitali Pan Adam Jarubas, marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Marek Ferlin, prezes Polskiego Towarzystwa Rybackiego. Nową branżę powitała również Bożena Staniak, wiceprezes Targów Kielce. Konferencja Rybactwa Śródlądowego to pierwsze takie wydarzenie w skali kraju.

Frekwencja na I Konferencji była wysoka i uczestniczyło w niej ok. 200 osób. Udział wzięli znani specjaliści z wielu instytucji i ośrodków akademickich, m.in. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna czy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego ze Szczecina. Swoje stoisko zaprezentowała Lokalna Grupa Rybacka „Świętokrzyski Karp”.

Wśród ważnych tematów na konferencji pojawił się odczyt nt. „Certyfikacji surowca i produktu
w rybactwie” autorstwa Anny Dębickiej, szefowej MSC. O zdrowotnych aspektach ryb słodkowodnych mówił dr Jan Żelazny z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego. O sprzedaży bezpośredniej mówiła dr inż. Olga Szulecka z Morskiego Instytutu Rybackiego z Gdyni.

Zdjęcie nr 1

Zdjęcie nr 2

Zdjęcie nr 3

Zdjęcie nr 4

Zdjęcie nr 5

Zdjęcie nr 6